Leading Manufacturer of servo controlled voltage stabilizer from Pune.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Phase | Three Phase |
| Brand | TechnoVision Energy pvt ltd |
| Capacity | 15 KVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Output Voltage Tolerance | ±1 % |
| Input Voltage | 415 V AC Three Phase |
| Application | CNC Machines |
| Output Voltage | 380 - 415 V AC in Three Phase |
| Model Name/Number | Servo Control Voltage Stabilizer |
| Warranty | 1 year |
| Mounting Type | Floor |
| Overload Current | 100 A |
| Return Accepted | Depend on case |
| Payment Terms | Online |
| I Also Provide | Service & Rental |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| Efficiency | 98 % |
| Country of Origin | Made in India |
| Dispatch Time | Within 7 Days |
| Display Type | Digital |
| Operating Temperature | 0-50 degree c |
| Type | Servo |
| Current Capacity | 5 KVA To 100 KVA |
Minimum order quantity: 1 Piece
Siddanna Anad (Managing Director)
Technovision Energy Pvt. Ltd.
West Wing, Ground Floor,S., No. 50/3a/4 Milkat,No., 3067 Near Navale, Hospital Narhe
Pune - 411041, Maharashtra, India