We are a leading Manufacturer of three phase servo voltage stabilizer and automatic voltage regulator from Pune, India.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Cooling Type | Air Cooled |
| Capacity | 60 KVA |
| Type | Automatic |
| Brand | TechnoVision Energy Pvt Ltd |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Power | 60 KVA |
| Overload Capacity | 100 % |
| Phase | Single Phase |
| Model Name/Number | 1ph Static Voltage Stabilizer / regulator |
| Mounting Type | Floor |
| Warranty | 1 Year |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| Display Type | Digital Display, LCD Type - Micro Controller Based |
| Dispatch Time | Within 7 Days |
| Current Type | AC |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Current Capacity | 1KVA To 10KVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Usage:
₹ 580000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 400 KVA |
| Input Voltage Range | 300-470 V |
| Phase | Three Phase |
| Capacity | 5 KVA |
| Number of Phases | Three Phase |
| Input Voltage | 360V-460V,340V-480V,280V-480V |
| Regulation Accuracy | +-1 % |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Output Voltage | 415V +- 8% |
| Shipping Available | Yes I Ship, Pick from my warehouse |
| Payment Terms | Cheque or Cash, Online |
| I Also Provide | Customisation in product |
| Usage | Textile Machine |
| Technology | Servo |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Siddanna Anad (Managing Director)
Technovision Energy Pvt. Ltd.
West Wing, Ground Floor,S., No. 50/3a/4 Milkat,No., 3067 Near Navale, Hospital Narhe
Pune - 411041, Maharashtra, India